LT | EN

Milongos etiketas

 

 

Vertė Rimantas Puronas

Redagavo Vytautė, Aurelija, Lina

 

Argentinietiško tango milongos etiketas kviečia visus, tiek pradedančiuosius, tiek patyrusius šokėjus, dalyvaujančius nuostabioje tango šventėje, kurti patogią šokiui aplinką. Jei to nedarysime, situacija šokių aikštelėje bus panaši į judrią gatvę, kurioje eismo dalyviai nepaiso kelio ženklų bei signalų, o pirmenybę turi tas, kuris didesnis ar greitesnis, taigi avarijų tikimybė labai didelė.  Nepaisydami taisyklių galime, visai to nenorėdami, užgauti kitą ar patys nukentėti. Neišsigąskite, taisyklės nevaržo asmeninės laisvės ar šokio kūrybiškumo, priešingai – įgalina visa tai kurti.  Jei bendruomenė laikosi etiketo, šokėjai gali labiau pasitikėti vienas kitu ir koncentruotis į savo partnerį bei muziką.  

Milongoje šokių aikštelė (nepriklausomai nuo jos formos ir dydžio) yra suskirstyta į keletą judėjimo juostų – rondų, kuriomis poros juda prieš laikrodžio rodyklę.

Į šokių aikštelę geriausia įžengti salės kampuose. Prieš įeidami akių kontaktu įspėkite besiartinančios poros vedantįjį šokėją (paprastai pakaks lengvo galvos linktelėjimo), kad norite patekti į jo šokimo juostą. Tik jam pastebėjus šį ženklą, užimkite vietą prieš šią porą.

Laikykitės saugaus atstumo nuo poros, šokančios prieš jus. Jei tarp jūsų ir priešais esančios poros atsiranda didelis tarpas, pajudėkite greičiau pirmyn, kad atlaisvintumėte erdvę už jūsų šokančiai porai. Tokiu būdu tarp porų susidaro vienodi atstumai ir sukuriamas darnus judėjimas šokių aikštelėje.

Venkite žingsnio atgal! Ten - erdvė, priklausanti už jūsų šokančiai porai. Prieš jus šokanti pora atveria jums laisvą plotą, kurį galite išnaudoti. Šokį pradėkite šoniniu žingsneliu kairėn arba įstrižai šokio kryptimi.

 

  Ronda Taisykles-1

 

Visada stenkitės šokti  savo pasirinktąja juosta – judėjimas tarp juostų kelia sumaištį šokių aikštelėje. Jei tikrai būtina aplenkti priešais esančią porą, tai darykite tik kaire puse ir įsitikinę, kad šalia esanti judėjimo juosta yra laisva. Toliau jūs galite judėti kairiąja juosta arba, aplenkus „kliūtį“, sugrįžti į pirmąją juostą. Nešokite tarp judėjimo juostų - visada numatykite galimybę grįžti į savo pasirinktąją juostą. Taip pat nenukrypkite į dešinę pusę,  kur sustatytos kėdės bei staliukai.

 

Ronda Taisykles-2

  

Šokdami išorine judėjimo juosta, stenkitės išnaudoti visą šokių aikštelės ilgį, judėdami link šokių aikštelės kampo – „nenukirpkite“ kampų, nes taip mažinate šokio erdvę ne tik sau, bet ir kitiems.

Jei vis dėlto susidūrėte su kita pora, atsiprašykite vieni kitų. Nesvarbu kas kaltas.

Sausakimšoje aikštelėje mažučiai posūkiai padės jums įvertinti, ar saugus atstumas iki kitų porų. Venkite staigių netikėtų judesių ar aukštų „ganchos“ ir „boleos“. Taip pat nekelkite alkūnių, jas laikykite žemiau ir laisvesnes.

Jei nešokate, nevaikščiokite šokių aikštelėje, – eikite aikštelės pakraščiu.

Rodykite pagarbą ir supratimą visiems šokantiems, nepriklausomai nuo šokio stiliaus ir patirties. Priimkite pakvietimą ar atsisakymą šokti vienodai šiltai. Žmonės turi skirtingas nuostatas ir gali būti įvairiausių priežasčių, kodėl vieni šoka ar nešoka su kitais per tam tikras tandas.

Visi čia esame tam, kad pasimėgautume maloniu vakaru.

VAMOS A BAILAR - PAŠOKIME...

 

Ronda Tvarkinga

 

Šaltinis: https://tango-dj.at/dancing/codigos.htm

Ir dar apie Milongos etiketą: https://www.tangoargentino.lt

 

 

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.