LT | EN

Gelbėjimosi ratas skęstantiems šokėjų jūroje


Improvizuotas vertimas Marijos Giedraitytės

Populiariausiuose šokiuose neišvengsime susigrūdimų (ir nieko keista!). Spūstis šokių aikštelėje gali tapti ir vienu smagiausių dalykų – tai šansas patirti „grupės dinamiką“ (pavyzdžiui, Pugliesio aistroje ir lėtume susilieti ne tik su savo partnere (-iu), bet ir su supančiomis poromis, ir galiausiai – visa šokio erdve). Taip tango kilstelėtume dar vienu laipteliu link tobulumo.

Ko sieksime? Malonumo ne tik sau ir savo šokėjai (-ui), ar ir visiems kitiems besigrūdantiems?

Yra keletas variantų. Gal reikės šiek tiek pasitreniruoti, bet nepasiduokite. Rezultatas -  visų džiaugsmas ir gal net „grupinio transo“ patyrimas. Štai keletas paprastų etiketo taisyklių.

IMPROVIZACIJOS GRINDŲ TEMATIKA

Kaip ir daugelyje kitų socialinių šokių, šokimo linija šokių aikštelėje yra PRIEŠ LAIKRODŽIO RODYKLĘ. Tango šokiui menamas grindų žemėlapis būtų iš aikštelės vidurio plintantys koncentriniai apskritimai. Susidarius spūsčiai, pora ištisas 3 min (ar kiek trunka daina) šoka savo „takelyje“ iš jo neiškrypstant.

Kam to reikia?

Kai yra daug šokančiųjų, kiekvienas pageidautų apsiskaičiuoti savo disponuojamo grindų ploto koordinates. Einant prieš laikrodžio rodyklę savo „takeliu“, įmanoma nusimatyti šokio erdvę ir išvengti netikėtų kitų porų įsiveržimų iš kairės, iš dešinės, iš nugaros ar net iš priekio! Susiklosčius aplinkybėms, kai prasilenkti yra būtina, sukite į kairę nuo poros priekyje ir tęskite šokį kitame vidiniame rate.

Kodėl lenkimas daromas iš kairės?

O todėl, kad lyderiams (išskyrus labai aukšto ūgio) iš dešinės susidaro „akloji dėmė“ dėl jų galvos padėties. Apskritai geriausia taktika būtų kitų porų neaplenkinėti.

Ką daryti, jei priekyje vinguriuojanti pora juda baisiai lėtai, o jūs desperatiškai siekiate išlikti savo takelyje?

Daugybė išeičių!

Pirma. Eikite mažais žingsniukais.

Antra. Šokite pagal muziką vienoje vietoje.

Trečia. Paįvairaukite greitais minkštais posūkiais arba ritmiškais subtiliais stabtelėjimais.

Ketvirta. Naudokitės kampais – juose yra šiek tiek vietos.

Penkta. Pėdų nekelkite nuo grindų (ypač kulniukų). Kojų švysčiojimai ir į viršų nukreipti kulniukai gali kelti pavojų!

Šešta. SVARBU! Nejudėkite prieš šokimo kryptį.

Kai priešakyje esanti pora žengteli pirmyn, užpildykite likusį tarpą, kad ir už jūsų esanti pora nestypčiotų vietoje (vert. past. genialumas slypi paprastume).

Įvairiuose festivaliuose, kai glaudžiai susispiečia geriausi šalies šokėjai, gražu stebėti vienu ritmu judantį šokėjų „traukinuką“.  Toks šokis sukelia ne tik malonius pojūčius, bet ir visapusiškos pagarbos santykį tarp vagonų (pardon, šokėjų).

Tad tanguokite pirmyn! Nebūtina apriboti savo šokėjiškumo susigrūdusioje šokių aikštelėje. Priešingai, siekis išsitekti šokiui mažoje erdvėje – postūmis kūrybiniam proveržiui.

(H.L.)

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.