LT | EN

Pedro Alberto „Tete“ Rusconi (1936 - 2010) mintys

Vertė Virginija U.

1.  Ištraukos iš laiško, kurį Tete išplatino milongose prieš šešerius metus savo gimtadienio proga (2006 01 09)

Mano manymu,  daugelis tango laiko kažkuo kitu, negu jis yra iš tikrųjų. Tango prasideda nuo muzikos, o ne nuo žingsnių. Nereiktų daryti tos klaidos kai nemokoma judėti pagal skirtingus muzikinius ritmus, atpažinti kiekvieną orkestrą. Daugelis mokančių kitus, pirmiausia patys turi išmokti  šokti tango, ir atiduoti viską  kad nekvailintų savo mokinių ir negadintų savo kaip mokytojų reputacijos.

Tango nėra verslas, nors daugelis jį tokiu laiko. Tango yra mūsų gyvenimo dalis, mūsų senelių, tėvų, motinų, brolių ir draugų dalis. Jis yra mūsų gyvenimas. Neturėtume leistis apmulkinami, turėtume jį susigrąžinti. Kai negerbiame tango - mes jį prarandame.

O tango bendruomenei Europoje ir kitose pasaulio šalyse aš duosiu tokį patarimą: atverkite akis šokio mokymuisi. Su meile kreipiuosi į mokytojus bei seminarų organizatorius: kai ką nors organizuosite – stenkitės pakviesti geriausius šokėjus ir mokytojus kad tango būtų mokomas taip, kaip turi būti.  Be muzikos, ritmo, jausmo, laikysenos ir balanso žingsniai yra niekas, dėl to mums reikia tikrų meistrų ir mokytojų.

_______

Yra daugybė pastarųjų metų video kur Tete šoka su savo partnerėmis Rosanna Remon ir Silvia Ceriani , tačiau mano mėgstamiausias yra šis Marisos Galindo 1992 metais sukurtas  video su Maria Villalobos.

Tete gimė Pompeya priemiestyje ir paskutius gyvenimo metus praleido pensione  Pringles 84 , Almagro priemiestyje.  2009 m. gruodyje buvo keletui dienų paguldytas į ligoninę ir balandį planavo metinę kelionę į Italiją.

_______

Šaltinis: http://jantango.wordpress.com/2010/01/09/pedro-alberto-rusconi/


2. Tete Rusconi mintys:

Galiu pasakyti tik tiesą. Nerenkime Tango svetimais drabužiais, tai jį  pražudys.  Neįsižeiskite, aš myliu Tango, taigi neslėpkite jo po svetimais rūbais.

Tango galima šokti tūkstančiu skirtingų būdų, bet visų pirma ženkime ant žemės, nes čia mes turėtume šokti pagal muziką. Nepamirškime malonumo ir meilės skiriamos Tango.

Jaunimas šiais laikais linksta šokti ore. Galite daryti daug gražių dalykų, bet prašau – darykite juos ant grindų. Didieji Meistrai darė visas tas grožybes, bet dažniausiai ant parketo. Tango muzika ir ritmas yra tikrai  nuostabūs. Gėda būtų į juos nekreipti dėmesio.

Ar tai būtų ant scenos ar ne, bet šokėjas privalo gyventi muzika. Atsibuskite ir suvokite ką jūs darote su muzika, nes kitaip ateis laikas kai sugrįš europiečiai ir tada jie bandys mums parduoti Tango. Sakau tai nuoširdžiai. Aš tiesiog dar vienas vyrukas, kuris šoka.

Aš vedžiau seminarus mokytojams užsienyje ir niekada negalvoju kad jie gali pranokti mūsų šokėjus. Nenorėčiau kad taip kada nors atsitiktų . Turime žmonių, kurie žiauriai gerai šoka. Taigi laikykime ašį ir nežiūrėkime žemyn į grindis.

Šokime ne publikai o sau. Netgi ant scenos turime šokti sau; tai atrodo geriau. Jeigu pasirodau kitiems, tai dar nereiškia kad turiu pamiršti kas aš esu ar pagal kokią muziką šoku.

Tango šokamas dviese. Joks šokėjas negali šokti be damos. Dama gali padėti savo partneriui atsiskleisti, kai ji tikrai jį supranta.

Net kai Tango tampa amatu, negalima mokyti jo be muzikos.  Negalima mokyti “žingsnio”  vien dėl jo paties.

Vertinu jūsų nusiteikimą suprasti, net jei ne su viskuo sutiksite. Aš visų pirma esu ištikimas Tango:  be muzikos nėra šokio, nėra Tango.

Nėra mokytojo, nėra mokinio. Tikras mokytojas tegali perduoti tą mokymą, kurį jam paliko muzika.

http://www.youtube.com/watch?v=dCqBW9wv3RE&;feature=player_embedded – Tete ir jo mintys pamokos metu.

_____________

Šaltinis: http://alextangofuego.blogspot.com/2010/01/death-of-pedro-tete-rusconi-un.html

 Į viršų


Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2024 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.