LT | EN

Atviras Pedro "Tete" Rusconi (1936 - 2010) laiškas tango šokėjams visame pasaulyje

    Buenos Airės,  1998 m. gruodžio mėn. 11 d.

Vertė Ieva Matorkaitė 

tete rusconi

Pedro "Tete" Rusconi ir Silvia


Šią Nacionalinę tango dieną, gruodžio 11 d., su didele pagarba ir prieraišumu, norėčiau prabilti visiems tiems visame pasaulyje, kurie, vienu ar kitu būdu išmoko mylėti tango taip, kaip mes jį mylime. Noriu, kad šoktumėte geriau, kad šoktumėte susilieję su muzika savo pačių malonumui, nes tai taip aistringa.

Tango yra jausmas. Jo nesunku išmokti. Ir taip pat nėra lengva. Bet jis nėra šokamas figūromis ar žingsniais. Tango šokamas pagal muziką. Aš niekur pasaulyje nepažįstu nė vieno šokėjo, kuris šoka be muzikos. Jūs negalite būti ilgai klaidinami – jei šoksite be muzikos, niekada neišmoksite tango.

Jūs renkatės savo mokytojus ir kviečiate tuos, iš kurių norite mokytis. Jūs sprendžiate tango problemas, kurios iškyla kaskart esant skirtingam požiūriui, ir aš pasakysiu jums kodėl taip yra. Taip yra todėl, kad tango visuomet bus muzika ir mokymasis, kaip ją vaikščioti, jos klausytis, ją jausti, kadangi tai tampa jūsų dalimi, ir kurios jūs nebegalite atskirti nuo savęs. Po to, kiekvienas žmogus, kiekvienas šokėjas ar šokėja mokosi nuosavo stiliaus. Vyrai ir moterys.

Užtenka melo – nepirkite kartojimo (paremtų kartojimu) formų. Jeigu norite pirkti tango, pirkite tango.

Kodėl jūs nepatiriate daug malonumo Buenos Aires milongose? Todėl, kad milongueros ir milongueras iš tiesų šoka. Jie yra tie, kurie išmokė dabartinę kartą kaip šokti.

Vis dėlto, tas kelias, kuriuo jūs einate atrodo yra kitas, lyg kitoks tango, tango pakeitęs išvaizdą. Dėl tango ir dėl mūsų visų, pridėjęs ranką prie širdies sakau jums – šokite muziką. Todėl, kad muzika yra tango.

Atsisveikinu su jumis su didele meile.

Šokite gerai ir geros jums kelionės.

Mano bendražygė ir aš,

Tete ir Silvia.

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2024 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.