LT | EN

Lina Pavalkytė. Briuselio milongos. 2009 m. lapkritis

Briuselyje per savaitę paprastai vyksta gal kokios keturios-penkios milongos. Paprastai ne  miesto cente (skelbime nurodo adresą ir kuriame rajone). Tai gerai, nes Briuselio centras visai nėra toks simpatiškas, kaip galima pagalvoti. Ir šiaip jau visi vietiniai briuselėnai, neapsikentę migrantų ir euro biurokratų antplūdžio iš centro seniai jau išsidangino, kai kurios subtilesnės pramogos, atrodo, irgi.

Keista, bet visi man labai gyrė trečiadienio milongas. Aš trečiadienį ten nesudalyvavau, todėl tikrai ir nežinau, ar būtent tą dieną šokiai smagiausi.
 
Ketvirtadienį milonga vyksta Etterbeek‘o rajone, vietoje, kuri vadinasi Bouche à Oreille, kažkas lyg „burna-ausis“. Vieta ne prašmatni, bet visai smagi, susirinko čia žmonės tik dėl tango. Šokėjų buvo pačių įvairiausių – ir labai gerų, ir vidutiniškų. Žmonių gal kokius penkis kartus daugiau nei pas mus penktadieniais ir labai marga publika. Sėdėti beveik neteko, grindys, tiesa, ne puikios, bet ir ne tragiškos,  muzika buvo tradicinė – šokama, su tandom ir kortinom, dauguma judėjo tvarkingai, ratu (kai kurie smarkesni išsiraudavo į vidurį, padaryti platesnių figūrų, bet čia juk irgi pagal taisykles). Vienas toks keistuolis dėdulė azijietiškų bruožų ir ūgio man iki krūtinės visą laiką ir prasisukiojo viduryje. Man iš pradžių kėlė juoką ir smalsumą jo kraipymasis, bet paskui pasigailėjau savo neapdairaus vėpsojimo, nes netrukus jau pati sukausi rato vidurį, išdarinėdama galai žino kokius juokus. Po šito jau buvau apdairesnė ir  nežiūrėjau kur nereikia... Milonga truko iki vidurnakčio, nors skelbime buvo parašyta, kad iki vienuoliktos.
Penktadienį truputį kruopščiau pasipusčiau, nes spėjau, kad čia bus svarbiausia savaitės milonga. Penktadieniais tango šokėjai renkasi į  tokią vietą, kuri vadinasi Cellule, kas reiškia „celė“ ar  „kamera“, mat yra priešais veikiantį kalėjimą. Tai yra Saint-Gille‘o rajone (geras  rajonas, prestižinis). Iš pradžių tos vietos mes neradom. Nors turėjau tikslų adresą, bet draugės vyras, kuris mane pavėžėjo, atsisakė patikėti, kad tas tamsus kiemas ir yra vieta, kur mane reiktų išleisti. Jokios aiškios iškabos, nieko. Tik antrą kartą apsukę ratą pastebėjom, kad į kiemą įsuka porelė, neabejotinai tango šokėjai. Atsisveikinu, šoku iš automobilio ir žvaliai žygiuoju link įėjimo.
 

Ir ką? – dešimtą vakaro ten vaizdelis buvo toks kaip mūsų Prospekto pub‘e pusę aštuonių: trys žmogeliai sėdinėja pasieniais, kažkas praktikuojasi salės vidury... Paskui žmonės pradėjo rinktis, bet vis tiek nesusirinko tiek, kad milonga atrodytų „pilna“. Kai kas sakė, kad čia dėl moksleivių atostogų – neva visi ima laisvas dienas ir išvažiuoja savaitei iš sostinės, kiti, kad vyko kažkoks workshop‘as ir dauguma žmonių gal ten... Na, bet šiaip ar taip, nors vakarėlis ir neatitiko lūkesčių, dėl to, kad atėjau, tikrai nesigailėjau. Muzika buvo gera, grindys irgi puikios (net mano už visko kliūvantys bateliai nė karto nerado kur užkibti), o kai susirinko daugiau šokėjų, tai ir vyno taurė, kurią gauni sumokėjęs 6.50 euro už įėjimą, liko apleista. Be to ir vieta visai jauki, nors palyginti su ja mūsų Pub‘as atrodo prabangus.

Vis dėlto apie pirmą nakties pasidaviau vietinės lietuvės Evelinos įkalbinėjimams važiuoti į centrą, pašokti salsos. Ir pasigailėjau. Nuvykom į tokią vietą, kuri vadinasi Los Romanticos. Ten irgi žmonių buvo ne prūdas, o muzika pasibjaurėtina – salsa perpus su kažkokiu visai pigiu „bumčiku“. Ir nuotaika, ir žmonių bendravimas visai kito lygmens nei milongose. Beje, ir publikos spalva visai kita, atrodo, mačiau vos kelis baltus veidus. Kadangi nesu salsos asė, tai jaučiausi visai nekaip: negriukai, atrodo, vos tramdė pašaipią šypsenėlę dėl mano nerangumo, nes jų pačių judesiai neįtikėtinai plastiški, o musulmoniškos padermės jaunuoliai, aiškiai atslinkę „pasišaudyti“ europiečių, –  klaikaus įkyrumo.

Šeštadienį man visi sakė, kad ne ne, jokia gera milonga nevyksta. O sekmadienį, va, jau  verta nueiti. Bet sekmadienį aš jau skridau namo...

Beje, visą info apie milongas ir praktikas bei pamokas Briuselyje ir kituose Belgijos miestuose galima rasti internete: http://www.milonga.be/dancing/

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.