LT | EN

Loreta Matorkienė. Šiaurinės milongos. 2009 m. lapkritis

loreta su rimantu

Sveiki gyvi,
 
jau metai, kaip gyvenu Trondheime (Norvegija) ir lankausi tango praktikose ir milongose, bet vis neprisiruošiau papasakoti savo įspūdžių.
Praktika čia vyksta vieną kartą per savaitę antradieniais, o milonga – penktadieniais. Tango šokėjų čia panašiai tiek, kiek ir Vilniuje (tų aktyvesnių). Yra kokios 8-10  porų, čia ateinančių nuolat. Kiekvienais metais, rudenį ir pavasarį vyksta 12-os savaičių kursas pradedantiems, o tarp jų – įvairūs pasitobulinimo kursai pažengusiems. Čia viskas yra gan brangu, bet, turint darbą, normalu. Praktikos ir milongos kainuoja 50 (nariams) ir 75 (kitiems). Nario mokestis metams 200 NOK (82 LT). Be to, dabar padarė taip, kad gali nusipirkti nario pasą pusmečiui už 600 NOK (250 LT) ir tuomet laisvai gali eiti į praktiką ir milongą + 1 val. pamoką prieš milongą. Šias pamokas veda tie patys "senieji"  šokėjai ir kartais svečiai. Būna smagios šventines milongos, kur žmones atsineša šilto maisto, vyno, visi susėdę smagiai pavakarieniauja, o tada - šokiai. Šį savaitgalį buvo tango kursai. Labai patiko, nes darėme daug visiškai paprastų pratimų, lavinančių subtilų vienas kito klausymą, buvo nuostabi ritmikos pamoka, bet ne visiems įkandama. Pasirodo, kad nėra taip jau paprasta eiti  lėtai, o ploti dvigubai greičiau arba sinkopiškai. Tiesa, šiuos kursus vedė Ane Marit ir Magnus (pavardžių neatsimenu). Kadangi Magnus dar ir pianistas, tai jo muzikalumas šokant tiesiog nepriekaištingas. Ši pora šoka, galima sakyti, mix‘ą - Nuevo su tradiciniu. Pasižymi judesių lengvumu ir vikrumu. Dabar prisiminiau, kad vis dėlto vilniečiai šokėjai (ne visi) šoka daug muzikaliau. Norvegai perdaug "nesiparina", nors kai kurie šoka tiesiog šalia muzikos, ir ką  - laimingi ir linksmi.
Šiaip čia ta pati tradicija, turbūt, kaip ir Vilniuje: po kursų - smagios, šventines milongos. Savaitgalį buvo labai marga publika, įvairių tautybių žmonės šoko, kalbėjosi, juokavo, valgė kartu. Ir tai yra taip smagu matyti. Aišku, kaip dažnai atsitinka, moterų šį kartą buvo daug daugiau ir tekdavo pasėdėti, bet vyrai čia pasirūpina, kad moterys bent po vieną šokį pašoktų.
Įdomu buvo stebėti, kaip užsiveda tie vyrai, kurie šoka tik artimu kontaktu, atrodo, kad visą moterį tiesiog nori pasiglemžti. Tada dingsta grožis ir subtilumas. Čia yra vienas toks šokėjas, kuriam jau 70 m. ir jis šoka labai linksmai, bet daugiau „nuevinį“, ir kartais perlenkia lazdą, ir turi vieną negerą įprotį – per milongas mokinti.
Žodžiu, čia žmonės šoka įvairiai, bet gal daugiau Nuevo, nei tradicinį. Čia
daugiau veda šokti vyrai, bet, jei esi geriau pažįstamas, ir moterys pakvies, nors retokai.

Dabar man labai patogu nulėkti pašokti, nes gyvenu pačiame miesto centre, kelio - tik 2 min.
Ir dar turiu pasakyti komplimentą vilniečiams didžėjams, nes parenka
milongose nuostabią muziką ir yra daugiau išrankesni. Norvegai
kartais perdaug viską supaprastina.
Tai tiek šį kartą.

trondheim norway panorama

Karštas pietietiškas tango šokamas ir čia Trondheime.


Iki,

 

Loreta
Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.