LT | EN

Saulius Diktanas. Ką aš supratau apie tango šokį BsAs. 2012 06 01


Įvaizdis yra niekas, apsikabinimas yra viskas


Tekstas subalansuotas vyrams, bet gali skaityti ir moterys


Svarbiausias dalykas, norint šokti tango yra tinkamas požiūris į šokį ir geras "argentinietiškas" apsikabinimas. Ne veltui mums yra pasakę, kad jie savo apsikabinimo neeksportuoja ir nelabai moko. Nori, kad mes sugrįžtume į BsAs :). Ką aš turiu šitai sakydamas omenyje? Ogi tai, kad esant tinkamam požiūriui į šokį, labai geram apsikabinimui ir pakenčiamai technikai (o mūsų technika tikrai neprasta), visiškai praranda svarbą tai, kokius tu darai "derinius", figūras ar žingsnius ir kaip tu juos darai. Tu juos tiesiog pamiršti. Vienintelė sąlyga: pataikyti į ritmą ir judėti su muzika. Taigi, galime eiti nuo kulno, nuo pagalvėlės, atsispyrinėti ar svirti, vesti su krūtinės viršum ar apačia, lankstyti kelius arba ne. Tai nesvarbu! Kiekvienas turi šokti, kaip jam labiausiai patinka. Iš to ir atsiranda nuosavi stiliai. Turint argentinietišką požiūrį ir apsikabinimą apskritai nustoja rūpėti, kaip tu šoki. Rūpi tik noras būti kartu su partnere ir noras kartu susilieti su muzika (t.y. šokti).


Tai kame tas argentinietiškumas? Manau, skirtumai nuo mūsuose vyraujančių madų prasideda nuo požiūrio. Reikia atsakingai rinktis partnerę (nes šokdamas atiduosi jai dalį savęs) ir muziką (lygiai tas pats). Reikia neskubėti, išlaukti ir tuo mėgautis. Būtina nepamiršti, kad vyrui malonu bus šokti tik tada, jei malonu bus jo partnerei. Už tai privalu šokti savo partnerei! Rūpintis ja. Šokio metu ji - jūsų moteris. Viskas dingsta, lieka tik ji ir muzika.


Taigi, muzika. Dar kartą kartoju - neskubėkite. Klausykitės, mėgaukitės. Kiekvienas muziką girdi savaip. Pagal tai, kaip girdi, reikia ir šokti. Vienas girdi bandoniją, kitas tuo pačiu metu akcentuoja, įsiklauso į vokalą, trečias - į pianiną ar smuikus. Puiku! Bet tai, ką girdi, reikia sušokti, išreikšti, leisti tuo pasimėgauti savo partnerei. Reikia leisti save vesti muzikai, o ne frontalinei žievei (atsiprašau už medicininius terminus).


Pabandysiu paaiškinti apie apsikabinimą iš techninės pusės, tačiau tai kebloka, daug lengviau yra tiesiog pajausti pačiam. Taigi, nuolat girdime, kad vesti reikia krūtine, bet ar tikrai tai suprantame? Manau vesti reikia greičiau visa savo esybe (ir vėl labai sunku paaiškinti žodžiais). Vedimas turi šaukte šaukti - aš čia, su tavimi, aš tave saugau, leisk mums susilieti, tapti vienu kūnu.


Lyginant su tuo, kaip aš šokau anksčiau, didesnis kūnų sąlyčio plotas. Prisideda ir pilvai, ir rankos. Pati krūtinė prisiglaudžia kitaip, daugiau.


Ranka moteriai už nugaros neturi kabėti. Ji turi sakyti - aš tave saugau, aš tave laikau, laikau apkabinęs iš visų pusių. Ji neturi spausti, nereikia su ja stumti, bet ji irgi dirba! Pagalvokite apie apsikabinimą atsisveikinant su draugu. Ką daro rankos už nugaros? Jos nėra pasyvios "gipsinės", bet kaip ir nejuda, nestumdo ir nespaudžia.


Taigi, pasirinkus tinkamą partnerę ir muziką bei suprantant, kas per biesas yra tas apsikabinimas, prasideda tango. Atsiranda atsipalaidavimas, mistinės kadencijos. Viskas įvyksta savaime, be pastangų. Svarbu negalvoti apie žingsnius, būti toje akimirkoje. Jei nežinote dainos žodžių, ir nepavyksta negalvoti, tai galvokite apie savo partnerę :). Aišku, šokio kokybė priklauso nuo abiejų šokančiųjų. Užtai ir reikia rinktis partnerę atsakingai. Kokybė labai priklauso ir nuo muzikos. Jei muzika tavęs "neveža", apie kokybišką šokį galima pamiršti. Kaip sakė Ricardo Vidort, meilės nesuvaidinsi.


Taigi, apibendrinant:


Neskubėkite, svarbu kokybė, o ne kiekybė. Klausykitės muzikos ir partnerės. Leiskite jai pajusti, kad šiuo metu ji yra jums svarbiausias dalykas pasaulyje. Kad tos tandos metu jūs esate jos Vyras, o ji - jūsų Moteris. Ir, dėl Dievo meilės, apsikabinkite ją! Ir nepaleiskit, kad ir kokį didelį chiro-šmiro bedarytumėt (o tiksliau, jūs jo išvis turėtumėte nedaryti)  :)


 
Un abrazo milonguero,
 
Saulius

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.