LT | EN

Renata Donabedian. Tango Provanse. 2011 m. vasaris


              

Sveiki tango aistruoliai,

 

Jau penkti metai kaip aš įsikūriau Aix en Provance, maždaug Šiaulių didumo mieste, kuris randasi 25 km. nuo Marselio, Provanso sostines. Šokti pradėjau dar gyvendama Paryžiuje. Sorbonos universitete bestudijuodama istoriją pasirinkau vieną iš kursų: sportą, ir labai nustebau pamačiusi, kad vietoje tradicinių sporto šakų galima mokytis šokti: salsą, roką, džiazą ir argentinietišką tango. Taip, kad tango pradėjau šokti norėdama gauti geresnį pažymį ir išlyginti savo studijų vidurkį. Mano mokytojas Sorbonoje, Jean Claude Serre, kilęs iš Nimo, o šis miestas po Paryžiaus laikomas antrąja tango sostine Prancūzijoje. Pamokos trukdavo po pora valandų per savaitę ir aišku buvo nemokamos :))) Antrais metais Paryžiuje jau pradėjau šiek tiek vaikščioti į milongas, bet nedaug. Tikroji mano tango istorija prasidėjo atsikrausčius į Provansą.

 

Nors mano miestas nedidelis, bet beveik kasdien vyksta praktikos ir milongos. Jau nekalbu apie Marselį, kur kasdien galima aplankyti po kelias milongas. Tango bendruomenė gan didele ir labai mišri. Juk kaip žinoma, Marselis yra imigrantų iš Šiaures Afrikos, ir ne tik, miestas, taigi ypač Marselio milogose publika labai mišri. Šiaip viskas vyksta kaip ir Vilniuje, veikia visi tie patys kodai. Vienintelis skirtumas, kad pas jus daug gražesnės salės, o mūsų turistiniame Provanse rasti gražią salę pilnai neužpildytą kėdėmis ir stalais beveik neįmanoma. Dažniausiai milongos vyksta kokiuose nors angarų tipo pastatuose. Užtat visai kitaip yra šiltuoju metų laiku, kaip žinome, čia vasaros kaitrios ir ilgos, lietaus beveik nebūna, todėl beveik visos milongos persikrausto į miestų aikštes. Aš labai mėgstu mūsų taip vadinamą Turgaus milongą, pačiame miesto centre Rytinio turgaus aikštėje, kur po pietų išnešami staliukai iš kavinių, o vienoje iš jų kiekvieną sekmadienį vyksta milonga po platanais, o kur dar mitinis Provanso gėrimas „Pastis“, kurio anyžių aromatas nuostabiai gaivina.

 

Jei planuojate aplankyti Provansą, siūlau Nimo milongą „Del Angel“, tai pati geriausia milonga visame regione. Geriausias internetinis puslapis kur visa informacija apie praktikas, milongas, festivalius Provanse ir jo apylinkėse: http://tangopourtous.online.fr/ . Jame jūs surasite visą informaciją. Vasarą vyksta labai daug festivalių, bet man dar neteko juose dalyvauti.

 

Aš pati šoku kokius du kartus per savaitę ir daugiausia savo mieste. Milongų metu čia priimta atsinešti užkandžių, vyno, desertų, nes prancūzai nebūtų prancūzai jei nepagalvotų apie maistą ir vyną :))) Moterys čia ateina gan pasipuošusios labiau nei Paryžiuje. Ypač didesnių ir reikšmingesnių milongų metu gali pamatyti ir plunksnų, ir blizgučių, kartais jų būna ir per daug, ir nesuderinta, bet čia pietų kraštas - žmonės žiūri į išorę. Vyrai rengiasi daug santūriau.  Moterų būna dažnai daugiau nei partnerių, daug kas iš jų turi savo nuolatinius su kuriais mėgsta šokti, bet visumoje milongose būna „karsta“, vyrai šoka beveik ištisai, taip kad rezultatas beveik išsilygina abiejų pusiu naudai.

Šiemet aš lankau tango pamokas vieną kartą per savaitę. Mano mokytojai: argentinietis Dario Da Silva, o  jo žmona prancūzė Claire. Jų mokymas paremtas tradiciniu tango, akcentuojant muziką. Mokytojų devizas - „šokti pagal muziką“. Jie nuolat kartoja, jog geras tik tas šokėjas, kuris šoka pagal muziką. Pamokos labai patinka, bet kadangi jie tik šiemet atvažiavo į šį regioną, tai pamokose būna labai daug mokinių. Tai vienintelis priekaištas kurį turiu šioms pamokoms. O šiaip, mano nuomone, geriausia mokykla - milongos, šokti reguliariai ir su įvairiais partneriais.

 

Jūsų organizuojamos milongos yra tikrai labai aukšto lygio. Tiesa, aš galiu palyginti tik su Prancūzija ir Ukraina, nes kitur dar nešokau.

Linkiu jums visiems daug gražių tango akimirkų. Jei turėsite kokių klausimų dėl milongų, ar šiaip dėl Provanso visada mielai atsakysiu.

 

Renata Donabedian (Prancūzija)

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2022 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.