LT | EN

Vida. Argentinietiškas tango Prancūzijoje. 2008 m. ruduo

Kur galima plačiau sužinoti apie tango asociacijas, stažuotes, kursus, milongas, festivalius Prancūzijoje?

1. Didžiausias tango tinklalapis, teikiantis informaciją kas, kur, kada?   http://letempsdutango.free.fr/

2. Jei žinote tikslų vietovės pavadinimą, kur planuojate praleisti atostogas, laisvalaikį, užsukite šiuo adresu:http://tangoparis.free.fr/ass_f.php

Čia rasite visą Prancūzijos žemėlapį ir spustelėję žymeklį Jūs sužinosite reikiamo regiono tango asociacijų tinklalapius, ir žinoma, smulkesnę informaciją, kur vyksta milongos ir tt.

Tango asociacija

     Neretai ir pačiame mažiausiame miestelyje galima rasti tango asociaciją. Kas ją sudaro? Savanoriai!!! Jie dirba nemokamai: organizuoja milongas, kursus, stažuotes, dalyvauja įvairiuose miesto renginiuose (tai pats geriausias būdas pritraukti naujų narių!). Žinoma, didesnės tango asociacijos neišsiverčia be nuolatinio darbuotojo, kuris gauna atlyginimą. Šiuo atveju jo rankose tango asociacijos vairas, na, o degalų-varomąją funkciją atlieka savanoriai, šturmanas - asociacijos Prezidentas. Neretai tik organizaciniais reikalais (festivalių, stažuočių, koncertų) organizavimu užsiima imigrantai argentiniečiai. Tai daugiau jų darbas nei hobi.

Kiekviena asociacija registruoja savo narius. Jei esi vietinis ar atvykėlis iš gretimo miesto ir dažnai lankaisi milongose, dažniausiai privalai tapti tos asociacijos nariu, t.y., sumokėti 25 eurų metinį mokestį (taip įgyji nario kortelę). Kai kuriose asociacijose nebūtina tapti nariu, tačiau lankydamasis milongose turėsi mokėti brangiau, na, o jei dalyvausi stažuotėje ar kursuose, be nario mokesčio neišsisuksi.

Priklausomai nuo asociacijos, nuolaidos kursuose, milongose, o retkarčiais ir stažuotėse, taikomos studentams iki 26-erių metų, bedarbiams bei pensininkams.

Neretai organizuojami susirinkimai, kurių metų sukviečiami visi asociacijos nariai. Tikslas: prezidentas supažindina su artimiausiais renginiais, teikia pasiūlymus. Nariai tam pritaria arba siūlo kitus variantus, taip pat pasiskirsto darbais.

 Konkurencija

     Kad ir kaip bebūtų keista, ji išgyvendinta. Pavyzdžiui, viename mieste yra 6 didelės tango asociacijos, tačiau tie patys mokytojai kursus teikia 2-ose ar 3-ose skirtingose asociacijose. Skirtinga kaina, skirtingos mokymosi sąlygos ir pats narys nusprendžia, pas ką jam geriau mokytis šokti ir kur lankytis milongose. Visos asociacijos tarpusavyje bendradarbiauja. Jei rengiamas festivalis, pasiskirstoma darbais, bendrai organizuojama. Išties susidaro stipri komanda, kuri daug daugiau gali nuveikti, nei viena asociacija, kad ir kokia ji didelė ir stipri būtų. Tango yra vienas, džiugu, kad daugelis tai sugebėjo suvokti (nors, rodos, tai ir taip visiems aišku ir savaime suprantama) ir atsikratyti pavydo, konkurencijos. Na, o visa tai priklauso ne tik nuo tango asociacijos Prezidento, narių, bet ir pačių mokyklų mokytojų.

     Žmonės lanko tango pamokas ne tam, kad praleistų laisvalaikį, o tam, kad galėtų išties šokti visur, su visais (ne tik su savo partneriu ar partnere) ir nebijoti lydinčių žvilgsnių.

 Apranga milongose

     Damos ateina pasipuošusios, rūbai patogūs, nevaržantys judesių. Vyrai ne taip jau dažnai dėvi kostiumą, tačiau rūbai nėra kasdieniai-darbiniai. Žinoma, jei jūs dėvėsite džinsais, niekas į jus nežvairuos. Jei jūs patogiai ir laisvai jausitės – valio! Prancūzams netrūksta tolerancijos. Avalinei galioja tos pačios taisyklės. Teko matyti vyrus, šokančius be batų, tik su kojinėmis. Na, jų toks apavas tikrai ne todėl, kad neturėtų už ką nusipirkti tango „kurpaičių“, o todėl, kad jiems taip žymiai patogiau. Žinoma, tai sau leidžia tik pamokose, milongose, bet ne šventiniuose susibūrimuose, festivaliuose.

Nakvynė

     Jei nutarėte apsilankyti milongoje ir jūsų kišenė neleidžia apsistoti viešbutyje, dėl nakvynės galite kreiptis elektroniniu laišku į tango asociacijos administratorių. Tokiu atveju administratorius persiunčia jūsų prašymą visiems asociacijos nariams ir galintys priglausti susisieks su jumis. Žinoma, neatidėkite šio klausimo paskutinei minutei, nes ne visuomet viskas greitai pavyksta.

 Tango vasarą

 I variantas:  man atostogos - nedirbu, miegu, valgau, keliauju,

II variantas: visa tai plius šoku tango, savanoriauju.

Žinoma, kad antrasis variantas!

Be to,  keliauju ten, kur šoka tango (nereikės ilgai ieškoti ... išgirsite ir užuosite...).

Vasarą gausu milongų po atviru dangumi, t.y., aikštėse, skveruose, parkuose (neretai pasirūpinama ir nešiojamomis grindimis, kurios daugiau pritaikytos tango šokiui nei šiurkštus grindinys). Milonga pleneruose nemokama, išskyrus tuos atvejus, kuomet groja gyva muzika.

Vasara - pats geriausias laikas naujų narių paieškai. Tiksliau, jų neieškoma, jie patys ateina, išvydę šokančiuosius. Neretas susigundo išmėginti save. Prieš milongas dažniausiai vyksta vadinamos INITIATION – tai 40-60 min. trukmės tango pradžiamokslis-pamokėlės nuo nulio. Visa tai aiškina, rodo ne būtinai tango profesionalų pora, o tiesiog neblogai įvaldę ir perkandę šį šokį tango savanoriai. Tango debiutantams pagalbą suteikia įgūdžius turintys šokėjai, tango asociacijų nariai. Jie mielai asistuoja, paaiškina, pamoko tik pradedančiam žengti pirmuosius tango žingsnius. Nauji nariai reikalingi ne tik asociacijos prezidentui ar administratoriui kaip pajamų šaltinis, o visiems asociacijos nariams. Didesnis būrys šokančiųjų - didesnis partnerių pasirinkimas.

 Tango šokimo kultūra

     Save gerbiantis niekuomet neišdrįs šokio metu „užsiiminėti“ mokytojavimu: „kairė koja turėtų būti šiek tiek arčiau, krūtine giliau įkvėpti, ar ... tavo alkūnė 3 cm. turėtų būti žemiau, nes dabartinė pozicija neatitinka standarto, man taip mokytojas aiškino...“

Į milongas ateinama šokti, o ne mokytojauti. Žinoma, jei partnerė ar partneris prieš šokį to pageidautų, tuomet kitas reikalas. 

Aikštelėje šokama prieš laikrodžio rodyklę. Dažniausiai salės būna sausakimšos, tad susidūrimų sunkiai išvengiama, o ypač, jei gausu tango pradedančiųjų. Žinoma, nepamirštama atsiprašyti ir nesiaiškinama, dėl kurio kaltės įvyko susidūrimas.

 

Muzika

 

     Neįsivaizduojama milonga be tandų. Kūrinių skaičius priklauso nuo DJ. Dažniausiai 3-4 arba 4-5 kūriniai. Žinoma, daugelio nuomone, idealiausia 3, daugiausia 4 kūriniai. Tandą sudaro tik vieno stiliaus kūriniai, pvz., vien tango valsai, milongos, klasikinis tango ar tik tango nuevo. Pastebėjau, jog tango nuevo dažniausiai būna milongos (tango vakaro) pabaigoje. Jų „įmaišoma“ tikrai ne daug (1-2, labai retai 3 tandos). Cortina būna labai įvairi. Jos trukmė priklauso nuo šokančiųjų gausumo. Tiesiog laukiama, kol visi paliks šokio aikštelę. Tai gali trukti ir 15 s., o kartais ir 1 min. Cortina, tai puiki proga pakeisti partnerę ar partnerį. Jei su nepažįstamu partneriui sutikote šokti ne viena, o dvi ar tris tandas, tai gali reikšti, jog jūs sutinkate daugiau nei šokti.. Tad nepamirškite ir šios taisyklės!

 

     Neretai Cortina pradžiugina kitų šokių gerbėjus. Salsa ar rokas nuskamba nuo pradžios iki galo. Aikštelėje dažniausiai šoka keleta porų, na, o aplinkiniai tuo tik džiaugiasi, gėrisi, kad žmonės geba šokti ne vien tik tango. Jų „pasirodymas“ palydimas plojimais, o kartais Didžėjus mielai suteikia progą įsijautusiems ilgėliau pašokti (2-3 kito stiliaus kūrinius). Tango šokėjų nuomone, tai nesumenkina tango, o tik padaro įvairesnę milongą.

 

Neretai galima išgirsti ir alternatyvios muzikos. Jaunimas tikrai nelieka abejingas šiai muzikai!  

 

 Kvietimas šokiui

 

     Dažniausiai dama kviečiama šokiui priėjus prie jos ir paklausus, ar norėtumėte pašokti. Kartais kviečiama tik žvilgsniu. Įsidėmėkite, jei jūs teigiamai žvilgsniu atsakėte būsimam partneriui, jokiu būdu neskubėkite pakilti ir eiti link šokio aikštelės ar būsimo partnerio! Tai yra TABU! Būkite kantri, nors ir kaip norėtumėte šokti, palaukite, kol Jis prieis prie jūsų!

 

Šokite tango ir keliaukite, keliaukite ir šokite!

 

Redakcijos prierašas: Vida pusę metų gyveno Prancūzijoje. Jos studijų tikslas buvo būtent argentinietiškas tango. Vienoje tango asociacijoje 3 mėn. atliko mokslinę praktiką.

 

 

Programming by alan.lt
Copyright © 2008-2023 Arvis & Vilniaus tango bendruomenė.